Анкерні кріплення у сейсмонебезпечних районах

Hilti HST3 stud anchor

Чому це важливо?

При проектуванні будівель та споруд в умовах сейсміки пильна увага приділяється розрахунку будівельних конструкцій на вплив сейсмічного навантаження. Найчастіше питанню кріплення будівельних конструкцій між собою не приділяється належна увага. 

За відсутності чіткого регулювання анкерів їх підбирають за загальним принципом з каталогів та керівництв з великим коефіцієнтом запасу. У реальності не всі анкери, навіть за умови великого запасу, здатні працювати в умовах сейсміки. Яким би не був запас надзвичайна ситуація неминуча.

Уникнути цього при проектуванні та експлуатації об'єкта можливо за умови використання елементів кріплення, створених спеціально для роботи в умовах сейсміки.

Що відбувається з анкерами під час землетрусу

Сейсмічні умови значно змінюють поведінку анкера у порівнянні з статичними умовами.

Anchors seismic behavior

Випробування та проектування

У розрахунку анкерного кріплення в умовах сейсміки необхідно керуватись      ETAG 001 (Європейське керівництво з проектування) та EOTA TR045 (Європейська асоціація з Технічного Регулювання), що встановлює норми та правила для розрахунку анкерних кріплень. 

За методикою випробувань розрізняють дві категорії сейсмостійкості:

  • Категорія сейсмостійкості ЕТА С1 – застосовується для допоміжних конструкцій 
  • Категорія сейсмостійкості ЕТА С2 – застосовується для будівельних конструкцій та допоміжних конструкцій 
Hilti anchors seismic selector chart

Розрахунок анкерів для сейсмонебезпечних районів

Hilti technical service

Інженери Hilti допоможуть розрахувати та обрати вірне рішення - просто зверніться до представництва компанії Hilti для отримання детальної інформації.

Или используйте наше ПО Hilti PROFIS Anchor, которое содержит все технические характеристики анкеров Hilti в 2D и 3D формате с соответствующей документацией и инструкциями по применению.

Наше ПО для анкерных систем PROFIS Anchor выполняет сейсмический расчет в соответствии с техническим отчётом EOTA TR 045 Европейской организации технической аттестации. 

Мы также добавили результаты исследований Hilti в программу PROFIS Anchor, поэтому вы найдете решения, которые не рассмотрены в техническом отчете Европейской организации технической аттестации EOTA TR 045.

ДОСТУПНО ДЛЯ СКАЧИВАНИЯ

Поділитись