Протипожежні системи зберігають життя людям та зменшують матеріальні збитки при пожежі. Окрім цього, протипожежне ущільнення інженерних проходок та конструкційних швів дозволяє досягнути деяких супутніх цілей: зменшити розповсюдження акустичного шуму, обмежити збитки внаслідок затоплення окремих приміщень, запобігти поширенню інфекцій у медичних закладах, сторонніх запахів у будівлях з вбудованими закладами харчування та побутового обслуговування (ресторани, пральні, хімчистки тощо). Крім того, наявність ефективної системи протипожежного захисту збільшує інвестиційну привабливість будівлі для майбутніх мешканців та орендарів, покращує шанси на отримання вигідних тарифів на страхування ризиків, та загалом сприяє швидкому поверненню інвестицій.
Загальні вимоги до систем пасивного протипожежного захисту наведені у ДБН В.1.1.7-2016 (Пожежна безпека об’єктів будівництва), а відповідальність за їх недотримання встановлюється у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Стаття 175) та у Кримінальному Кодексі України (Стаття 270, Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).
Аналіз трагічного досвіду пожеж в Україні показує, що значна кількість жертв загинула за межами приміщення у якому розпочалась пожежа, внаслідок отруєння продуктами горіння.
Тому для обмеження розповсюдження полум'я, диму та токсичних газів під час пожежі важливо ще на початкових етапах проекту враховувати пасивні протипожежні засоби - вогнестійкі системи.
Вогнестійкі системи заповнюють конструкційні шви в стінах, стелі та підлозі, а також місця проходок інженерних комунікацій (труб, кабелів, повітропроводів) через протипожежні перешкоди та огороджувальні конструкції.
В Hilti ми пропонуємо широкий асортимент протипожежної продукції, програмне забезпечення та технічну підтримку, щоби допомогти вам при проектуванні, монтажі та інспекції протипожежних систем.