Вимоги до пожежної безпеки

Нормативні документи

Hilti modular support system MQ HDG for medium-heavy duty applications

Важливо дотримуватись нормативних вимог пожежної безпеки від самого початку проєктування вашого об'єкту.

Протипожежні норми залежать від країни, а також особливостей конкретної будівлі. 

Конструкція будівлі визначає, наскільки довго навісна стеля чи стіна можуть піддаватись впливу вогню. Рекомендації з пожежної безпеки поширюються на різні типи будівель - від малих жилих будинків до великих промислових об'єктів. 

ЯК БУДУВАТИ ПОЖЕЖНІ ТА АВАРІЙНІ ВИХОДИ

Hilti fire protection support system

Одна з головних задач при проєктуванні будівлі з урахуванням вимог пожежної безпеки - передбачити всі ризики та розрахувати час, необхідний, щоби залишити приміщення при виникненні пожежі. 

Німецькі керівництва MLAR [4] (діюча версія 11/2005) вказують, яким чином та на який термін необхідно забезпечити вільний доступ до пожежних виходів у випадку виникнення загоряння.

Основні положення MLAR [4] вказують наступне:

  • Для вогнетривких навісних стель має бути гарантований необхідний рівень вогнестійкості на випадок виникнення загоряння між будівельною конструкцією стелі та самою навісною стелею 
  • Особливі вимоги мають бути враховані для модульних опорних та підпірних конструкцій, що встановлюються між будівельною конструкцією та самою навісною стелею. 

Основні європейські стандарти

EN 13501 та EN 1366-1:2104 – приклади основних стандартів, які використовуються в усіх європейських країнах при проєктуванні вогнетривких повітропроводів та обладнання протидимного захисту. 

Німецька директива MLAR також пояснює, наскільки важлива пожежна безпека в будівництві вентиляційних систем:

  • Розділ 5.2.2 стосується вентиляційних каналів, які мають бути вогнестійкими. Згідно даного розділу, вогнетривкі ділянки лінії повинні бути закріплені відповідними вогнетривкими елементами конструкції 
  • Розділ 5.2.4 присвячений вентиляційним каналам, розміщеним над підвісними стелями. В розділі вказано, що за умови встановлення вентиляційних ліній над вогнетривкими стелями, то вони мають бути закріплені таким чином, щоби не обвалитися у випадку виникнення пожежі (див. DIN 4102-4:1994-03 [6], глава 8.5.7.5).

ДОСТУПНЕ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

Поділитись