Новітні технології Hilti

Управління крутним моментом, Активне поглинання вібрації

Ви помітили, що у будь-якого виробника техніки за декілька десятків років існування формується власна особлива «мова», зрозуміла лише співробітникам компанії та найбільш відданим шанувальникам її продукції? У даному випадку компанія Hilti не виключення, за більш ніж 75 років в її лексиконі з'явилося чимало термінів, які доводиться пояснювати новачкам, що тільки приєднались до компанії Hilti, а й тим, що недавно стали її клієнтами, чи тільки збираються ними стати. Для нових співробітників спеціально створений словник скорочень та спеціальних термінів Hilti.

Подивіться на зображення статті. Тільки на корпусі одного з багатьох інструментів Hilti – акумуляторного перфоратора ТЕ 30 – можете побачити скорочення - ATC, AVR! Чи знаєте ви, що вони означають? Так? Тоді, ви – наш давнішній партнер, і мудровані позначення для вас звичні. 

ATC (Active Torque Control) – активне управління крутним моментом

Please enter alternative text here (optional)

Система АТС миттєво зупиняє двигун в разі виявлення неконтрольованої поведінки перфоратора. Конструктори Hilti декілька років працювали над системою, сама присутність котрої в інструменті була б непомітною до тих пір, поки вона не знадобиться.

Вона не впливає на роботу перфоратора в його штатному режимі. Проте якщо, наприклад, бур перфоратора натрапив на арматуру, застряг у отворі, потужний інструмент може вирватись із рук та травмувати оператора.

Натрапив бур на арматуру чи закладний елемент, використовували ви зношений бур або оснащенням невідомого походження, довелось вам розсвердлювати старий отвір меншого діаметру, - наслідки застрягання можуть бути сумними. Потужність сучасних перфораторів надзвичайно велика. Крутний момент, що розвивається на валу патрона, - значний, та ривок, що передається на руки оператора, може призвести до серйозної травми. А якщо оператор знаходиться на драбині чи незручному положенні, що на будівельному майданчику трапляється часто? Звичайна муфта граничного моменту, якою оснащені всі сучасні перфоратори, може не врятувати. Адже вона налаштована на фіксовану, досить значну величину крутного моменту та захистить скоріше інструмент, ніж оператора. Враховуючи розміри інструменту та його інерцію, навіть невеликого ривка достатньо, щоб скинути оператора з драбини на землю.

Тут і вступає у дію система АТС. Як тільки інструмент починає вириватись з рук оператора, система миттєво вимикає двигун, одночасно розриває механічний зв’язок двигуна з редуктором за допомогою вузла, який нагадує автомобільне зчеплення. Таким чином, зупинка патрону відбувається за секунду, адже обертання за інерцією важких механічних частин після зупинки двигуна повністю виключене.

Вперше клієнти побачили ATC в дії на перфораторі ТЕ 76-ATC наприкінці 2000 року. Конструкція першого пристрою захисного відключення була досить масивною та додавала інструменту зайвий кілограм ваги, але зі своєю функцією справлялася на відмінно.

Важливим кроком у подальшому розвитку АТС стала поява безщіткового двигуна, що дозволило зробити АТС частиною електронної системи управління електромотором. У результаті ми отримали практично невагому, недорогу та надзвичайно надійну систему безпеки, яка тепер використовується не тільки в перфораторах, але і в інших інструментах, наприклад, у дрилях-шурупокрутах та у кутошліфувальних машинах Hilti.

AVR (Active Vibration Reduction) – cистема активного поглинання вібрації

Please enter alternative text here (optional)

AVR (Active Vibration Reduction), або система активного поглинання вібрації з’явилась у червні 2003 року на відбійному молотку TE 905-AVR.

Одна з небезпек, яка очікує на будівельника з боку багатьох електроінструментів - це вібрація. Вона може перетворитись на джерело хронічних захворювань. Поряд з патологіями, спровокованими впливом силікатного та деревного пилу, хвороби, викликані вібрацією, очолюють список професійних недуг. У багатьох країнах це зрозуміли давно, і оператор, що працює з інструментом з підвищеною вібрацією – відбійними молотками, важкими перфораторами, шабельними пилами, не має права займатись даними роботами більше встановленого проміжку часу на день. Ця межа залежить від рівня вібрації, що створює інструмент.

Компанія Hilti не могла залишитись осторонь від турботи про здоров’я будівельників. Багато інструментів мають в своєму позначенні літери AVR.

Ви пам’ятаєте, що означає Active Vibration Reduction, чи Активне Поглинання Вібрації? В них містяться спеціальні рухомі елементи - противаги створюють коливання в протифазі з коливаннями корпусу, пригнічуючи їх.

Окрім того, є інструменти, наприклад, відбійний молоток TE 2000-AVR, в яких механізм розміщений на шарнірах всередині зовнішнього корпусу, тому основна частина вібрації залишається всередині та не передається оператору. Проте і звичайні інструменти Hilti, які не мають таку “інтелектуальну» систему, захищають оператора від вібрації. Для цього вони оснащені м’якими прорезиненими рукоятками, що також відокремлені від вібруючого механізму пружними підвісами. Наприклад, як основна, так і бічна рукоятка великої відрізної машини з диском діаметром 230 мм, у багато раз зменшують шкідливий вплив вібрації. Система AVR дає помітний економічний ефект. По-перше, оператор може довше працювати з інструментом без шкоди для здоров’я, по-друге, сам інструмент менше піддається шкідливому впливу вібрації та слугує довше.

Інструменти Hilti, що містять технології ATC, AVR

Перфоратор TE 30-ATC/AVR

Потужний перфоратор для свердління та довбання бетону у важкому режимі, з системою активного контролю крутного моменту (ATC) та системою активного поглинання вібрації (AVR)

Дізнатись більше
te 60 atc avr

TE 60-ATC/AVR

Універсальний, потужний перфоратор для свердління та довбання бетону, з системою активного поглинання вібрації (AVR) та з системою активного контролю крутного моменту (ATC)

Дізнатись більше

TE 70-ATC/AVR

Надзвичайно потужний перфоратор для свердління та довбання бетону у важкому режимі, з системою активного контролю крутного моменту (ATC) та з системою активного поглинання вібрації (AVR)

Дізнатись більше

Поділитись