Вогнестійкі кріплення

Проєктування вогнестійких конструкцій

Більше 25 років Hilti займається дослідженнями та розробляє рішення для захисту від пожежі.  

Ми пропонуємо широкий вибір вогнестійких виробів, включно з модульними опорними системами, технологіями кріплення та системи протипожежного захисту.

Ці рішення дозволяють створювати системи пасивного пожежного захисту, завдяки яким люди мають можливість безпечно залишати будівлі у випадку небезпеки.

ЯКИЙ МЕТОД ПРОЄКТУВАННЯ КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД ПОЖЕЖІ

Наш досвід у галузі та наукові дослідження свідчать, що проєктувати модульні опорні конструкції за методикою стандарту EN 1993-1-2 (Єврокод 3) небезпечно. 

Як вчинити?

Якщо у вас немає відповідного керівництва для проєктування, яке б враховувало всі особливості застосування у вашій місцевості, ви можете використовувати рішення, застосовані згідно стандарту EN 1363-1.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИПРОБУВАНЬ НА ВОГНЕСТІЙКІСТЬ ЗГІДНО СТАНДартУ EN 1363-1

Між показниками по EC3 та результатами випробувань усіх протестованих систем була виявлена значна невідповідність. Ця невідповідність зазвичай починає зростати між 20-25 хв. ETK.

У більшості випадків така невідповідність може призвести до повного руйнування профілю, коли сильна деформація призводить до затвердіння підвісної системи у зв'язку з ланцюговим ефектом.

У випадках без видимих прогинів реальна деформація також набагато вища, ніж розраховано в стандарті ЕС3.

ЯК МИ ПРОВОДИМО ВИПРОБУВАННЯ НАШИХ МОДУЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Hilti має більше 20 років досвіду проведення пожежних випробувань, в рамках яких ми проводили тестування наших виробів згідно стандарту EN 1363-1.

Таким чином, якщо у вашому регіоні немає встановлених методів проєктування, ви можете бути впевнені, що ваш проєкт з використанням технологічних рішень Hilti буде повністю відповідати перевіреному стандарту EN 1363-1.

Ми пильно перевіряємо вогнестійкість наших модульних конструкцій, щоб зрозуміти, під яким впливом вони знаходяться в умовах пожежі.

  • Ми проводимо випробування вогнестійкості на трубах відповідно до Директиви якості RAL-GZ 656.
  • Ми проводимо випробування наших профілів на вогнестійкість за допомогою кривих горіння згідно EN 1363-1.
  • Наші випробування на вогнестійкість проводяться в сертифікованих лабораторіях для випробувань, таких як IBMB та MPA в м. Брауншвейг.

Вимоги до пожежної безпеки

Image alt text (optional)

ЯК БУДУВАТИ ПОЖЕЖНІ ТА АВАРІЙНІ ВИХОДИ

Одна з головних задач при проєктуванні будівлі з урахуванням вимог пожежної безпеки - передбачити всі ризики та розрахувати час, необхідний, щоби залишити приміщення при виникненні пожежі. 

Німецькі керівництва MLAR [4] (діюча версія 11/2005) вказують, яким чином та на який термін необхідно забезпечити вільний доступ до пожежних виходів у випадку виникнення загоряння.

Основні положення MLAR [4] вказують наступне:

  • Для вогнетривких навісних стель має бути гарантований необхідний рівень вогнестійкості на випадок виникнення загоряння між будівельною конструкцією стелі та самою навісною стелею 
  • Особливі вимоги мають бути враховані для модульних опорних та підпірних конструкцій, що встановлюються між будівельною конструкцією та самою навісною стелею. 

Основні європейські стандарти

EN 13501 та EN 1366-1:2104 – приклади основних стандартів, які використовуються в усіх європейських країнах при проєктуванні вогнетривких повітропроводів та обладнання протидимного захисту. 

Німецька директива MLAR також пояснює, наскільки важлива пожежна безпека в будівництві вентиляційних систем:

  • Розділ 5.2.2 стосується вентиляційних каналів, які мають бути вогнестійкими. Згідно даного розділу, вогнетривкі ділянки лінії повинні бути закріплені відповідними вогнетривкими елементами конструкції 
  • Розділ 5.2.4 присвячений вентиляційним каналам, розміщеним над підвісними стелями. В розділі вказано, що за умови встановлення вентиляційних ліній над вогнетривкими стелями, то вони мають бути закріплені таким чином, щоби не обвалитися у випадку виникнення пожежі (див. DIN 4102-4:1994-03 [6], глава 8.5.7.5).

Технічна література

Технічна література

Ми зібрали всю необхідну інформацію, щоб вам було легше визначити та попередньо прорахувати сейсмостійкі рішення для кріплення обладнання, електрики та вентиляції

Перейти

Поділитись