Вогнестійкі кріплення

Проєктування вогнестійких конструкцій

Більше 25 років Hilti займається дослідженнями та розробляє рішення для захисту від пожежі.  

Ми пропонуємо широкий вибір вогнестійких виробів, включно з модульними опорними системами, технологіями кріплення та системи протипожежного захисту.

Ці рішення дозволяють створювати системи пасивного пожежного захисту, завдяки яким люди мають можливість безпечно залишати будівлі у випадку небезпеки.

ЯКИЙ МЕТОД ПРОЄКТУВАННЯ КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД ПОЖЕЖІ

Наш досвід у галузі та наукові дослідження свідчать, що проєктувати модульні опорні конструкції за методикою стандарту EN 1993-1-2 (Єврокод 3) небезпечно. 

Як вчинити?

Якщо у вас немає відповідного керівництва для проєктування, яке б враховувало всі особливості застосування у вашій місцевості, ви можете використовувати рішення, застосовані згідно стандарту EN 1363-1.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИПРОБУВАНЬ НА ВОГНЕСТІЙКІСТЬ ЗГІДНО СТАНДартУ EN 1363-1

Між показниками по EC3 та результатами випробувань усіх протестованих систем була виявлена значна невідповідність. Ця невідповідність зазвичай починає зростати між 20-25 хв. ETK.

У більшості випадків така невідповідність може призвести до повного руйнування профілю, коли сильна деформація призводить до затвердіння підвісної системи у зв'язку з ланцюговим ефектом.

У випадках без видимих прогинів реальна деформація також набагато вища, ніж розраховано в стандарті ЕС3.

ЯК МИ ПРОВОДИМО ВИПРОБУВАННЯ НАШИХ МОДУЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Hilti має більше 20 років досвіду проведення пожежних випробувань, в рамках яких ми проводили тестування наших виробів згідно стандарту EN 1363-1.

Таким чином, якщо у вашому регіоні немає встановлених методів проєктування, ви можете бути впевнені, що ваш проєкт з використанням технологічних рішень Hilti буде повністю відповідати перевіреному стандарту EN 1363-1.

Ми пильно перевіряємо вогнестійкість наших модульних конструкцій, щоб зрозуміти, під яким впливом вони знаходяться в умовах пожежі.

  • Ми проводимо випробування вогнестійкості на трубах відповідно до Директиви якості RAL-GZ 656.
  • Ми проводимо випробування наших профілів на вогнестійкість за допомогою кривих горіння згідно EN 1363-1.
  • Наші випробування на вогнестійкість проводяться в сертифікованих лабораторіях для випробувань, таких як IBMB та MPA в м. Брауншвейг.

Вимоги до пожежної безпеки

Image alt text (optional)

ЯК БУДУВАТИ ПОЖЕЖНІ ТА АВАРІЙНІ ВИХОДИ

Одна з головних задач при проєктуванні будівлі з урахуванням вимог пожежної безпеки - передбачити всі ризики та розрахувати час, необхідний, щоби залишити приміщення при виникненні пожежі. 

Німецькі керівництва MLAR [4] (діюча версія 11/2005) вказують, яким чином та на який термін необхідно забезпечити вільний доступ до пожежних виходів у випадку виникнення загоряння.

Основні положення MLAR [4] вказують наступне:

  • Для вогнетривких навісних стель має бути гарантований необхідний рівень вогнестійкості на випадок виникнення загоряння між будівельною конструкцією стелі та самою навісною стелею 
  • Особливі вимоги мають бути враховані для модульних опорних та підпірних конструкцій, що встановлюються між будівельною конструкцією та самою навісною стелею. 

Основні європейські стандарти

EN 13501 та EN 1366-1:2104 – приклади основних стандартів, які використовуються в усіх європейських країнах при проєктуванні вогнетривких повітропроводів та обладнання протидимного захисту. 

Німецька директива MLAR також пояснює, наскільки важлива пожежна безпека в будівництві вентиляційних систем:

  • Розділ 5.2.2 стосується вентиляційних каналів, які мають бути вогнестійкими. Згідно даного розділу, вогнетривкі ділянки лінії повинні бути закріплені відповідними вогнетривкими елементами конструкції 
  • Розділ 5.2.4 присвячений вентиляційним каналам, розміщеним над підвісними стелями. В розділі вказано, що за умови встановлення вентиляційних ліній над вогнетривкими стелями, то вони мають бути закріплені таким чином, щоби не обвалитися у випадку виникнення пожежі (див. DIN 4102-4:1994-03 [6], глава 8.5.7.5).

Програмне забезпечення та технічна література

PROFIS INSTALLATION

Допоможе виконати складні розрахунки без залучення сторонніх спеціалістів

Замовити онлайн

Технічна література

Ми зібрали всю необхідну інформацію, щоб вам було легше визначити та попередньо прорахувати сейсмостійкі рішення для кріплення обладнання, електрики та вентиляції

Перейти

Поділитись