- Головна сторінка
- Управління продуктивністю
- Рішення Hilti
- Інжиніринг
- Модульні опори
- Вогнестійкі кріплення
Вогнестійкі кріплення
Проєктування вогнестійких конструкцій
Більше 25 років Hilti займається дослідженнями та розробляє рішення для захисту від пожежі.
Ми пропонуємо широкий вибір вогнестійких виробів, включно з модульними опорними системами, технологіями кріплення та системи протипожежного захисту.
Ці рішення дозволяють створювати системи пасивного пожежного захисту, завдяки яким люди мають можливість безпечно залишати будівлі у випадку небезпеки.
ЯКИЙ МЕТОД ПРОЄКТУВАННЯ КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД ПОЖЕЖІ
Наш досвід у галузі та наукові дослідження свідчать, що проєктувати модульні опорні конструкції за методикою стандарту EN 1993-1-2 (Єврокод 3) небезпечно.
Як вчинити?
Якщо у вас немає відповідного керівництва для проєктування, яке б враховувало всі особливості застосування у вашій місцевості, ви можете використовувати рішення, застосовані згідно стандарту EN 1363-1.
АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИПРОБУВАНЬ НА ВОГНЕСТІЙКІСТЬ ЗГІДНО СТАНДартУ EN 1363-1
Між показниками по EC3 та результатами випробувань усіх протестованих систем була виявлена значна невідповідність. Ця невідповідність зазвичай починає зростати між 20-25 хв. ETK.
У більшості випадків така невідповідність може призвести до повного руйнування профілю, коли сильна деформація призводить до затвердіння підвісної системи у зв'язку з ланцюговим ефектом.
ЯК МИ ПРОВОДИМО ВИПРОБУВАННЯ НАШИХ МОДУЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Hilti має більше 20 років досвіду проведення пожежних випробувань, в рамках яких ми проводили тестування наших виробів згідно стандарту EN 1363-1.
Таким чином, якщо у вашому регіоні немає встановлених методів проєктування, ви можете бути впевнені, що ваш проєкт з використанням технологічних рішень Hilti буде повністю відповідати перевіреному стандарту EN 1363-1.
Ми пильно перевіряємо вогнестійкість наших модульних конструкцій, щоб зрозуміти, під яким впливом вони знаходяться в умовах пожежі.
- Ми проводимо випробування вогнестійкості на трубах відповідно до Директиви якості RAL-GZ 656.
- Ми проводимо випробування наших профілів на вогнестійкість за допомогою кривих горіння згідно EN 1363-1.
- Наші випробування на вогнестійкість проводяться в сертифікованих лабораторіях для випробувань, таких як IBMB та MPA в м. Брауншвейг.
Вимоги до пожежної безпеки
ЯК БУДУВАТИ ПОЖЕЖНІ ТА АВАРІЙНІ ВИХОДИ
Одна з головних задач при проєктуванні будівлі з урахуванням вимог пожежної безпеки - передбачити всі ризики та розрахувати час, необхідний, щоби залишити приміщення при виникненні пожежі.
Німецькі керівництва MLAR [4] (діюча версія 11/2005) вказують, яким чином та на який термін необхідно забезпечити вільний доступ до пожежних виходів у випадку виникнення загоряння.
Основні положення MLAR [4] вказують наступне:
- Для вогнетривких навісних стель має бути гарантований необхідний рівень вогнестійкості на випадок виникнення загоряння між будівельною конструкцією стелі та самою навісною стелею
- Особливі вимоги мають бути враховані для модульних опорних та підпірних конструкцій, що встановлюються між будівельною конструкцією та самою навісною стелею.
Основні європейські стандарти
EN 13501 та EN 1366-1:2104 – приклади основних стандартів, які використовуються в усіх європейських країнах при проєктуванні вогнетривких повітропроводів та обладнання протидимного захисту.
Німецька директива MLAR також пояснює, наскільки важлива пожежна безпека в будівництві вентиляційних систем:
- Розділ 5.2.2 стосується вентиляційних каналів, які мають бути вогнестійкими. Згідно даного розділу, вогнетривкі ділянки лінії повинні бути закріплені відповідними вогнетривкими елементами конструкції
- Розділ 5.2.4 присвячений вентиляційним каналам, розміщеним над підвісними стелями. В розділі вказано, що за умови встановлення вентиляційних ліній над вогнетривкими стелями, то вони мають бути закріплені таким чином, щоби не обвалитися у випадку виникнення пожежі (див. DIN 4102-4:1994-03 [6], глава 8.5.7.5).
Технічна література
Технічна література
Ми зібрали всю необхідну інформацію, щоб вам було легше визначити та попередньо прорахувати сейсмостійкі рішення для кріплення обладнання, електрики та вентиляції
Перейти