Сейсмостійке кріплення

Проєктування сейсмостійких конструкцій

Зазвичай ми дізнаємось тільки про найбільш руйнівні землетруси, проте в реальності землетруси трапляються кожного дня по всьому світі.

Сучасні норми будівельної промисловості (NTC 2008 та Єврокод 8) розроблені з врахуванням ризиків можливих землетрусів та передбачають сейсмостійкість не несучих елементів конструкцій та технічних установок.

Це стосується всіх громадських споруд, таких як лікарні, торговельні центри, готелі та школи.  

Image alt text (optional)

ЗЕМЛЕТРУС ЯК ФІЗИЧНЕ ЯВИЩЕ

  • Землетрус дає додаткові навантаження на трубопровід у всіх напрямках  
  • Навантаження в горизонтальній площині (Ex та Ey) зазвичай критично впливають на опору трубопроводу
  • Будівельні норми (такі як EC8 та IBC) забезпечують спрощені методи підрахунку сейсмічних навантажень, засновані на еквівалентному статичному аналізі
  • Згідно більшості будівельних норм, додаткове вертикальне сейсмічне навантаження не має прийматись до уваги
  • Щоб витримати горизонтально діючі сили, модульна опорна система має бути достатньо стійкою чи спроєктована з кріпленнями, розміщеними в поздовжньому та поперечному напрямках, а також мати відповідне анкерне кріплення до матеріалу основи. 

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВИПРОБУВАННЯ НА СЕЙСМОСТІЙКІСТЬ HILTI

Співробітництво з Каліфорнійським університетом в м. Сан-Дієго

Дослідження та розробки - одна із найважливіших областей діяльності Hilti. Ми реалізуємо наукові проєкти у власних лабораторіях та на випробувальних об'єктах та працюємо з галузевими та академічними партнерами по всьому світі.

Спільно з факультетом проєктування Каліфорнійського університету в м. Сан-Дієго ми досліджуємо сейсмостійкість будівельних конструкцій.

Це захоплюючий проєкт, в рамках котрого ми проводимо повномасштабні випробування міцності наших рішень на найбільшому вібраційному майданчику в світі - спеціально збудованій п'ятиповерховій будівлі, що піддається серії поштовхів за шкалою Ріхтера в масштабі 1:1.

Ці випробування допомагають нам у розробці сейсмостійких рішень, включно з усіма компонентами інноваційної модульної опорної системи Hilti MQS.

Технічна література

Технічна література

Ми зібрали всю необхідну інформацію, щоб вам було легше визначити та попередньо прорахувати сейсмостійкі рішення для кріплення обладнання, електрики та вентиляції

Перейти

Поділитись