Кріплення трубопроводів опалення, водопостачання, тепло- та холодопостачання

Проєктування кріплень систем опалення, водопостачання, тепло- та холодопостачання

Якщо ви працюєте з мережами трубопроводів, вкрай важливо приймати до уваги температурне розширення, особливо якщо мова йде про системи теплопостачання.

Це необхідно для того, щоби створити оптимальні умови для розширення труб та забезпечити рівномірний розподіл їх руху. 

Image alt text (optional)

ЩО СПРИЧИНЯЄ ТЕМПЕРАТУРНЕ РОЗШИРЕННЯ

Температурне розширення залежить від декількох основних факторів:

 • Початкова довжина ділянки труби
 • Коефіцієнт температурного розширення
 • Різниця температур

Зазвичай це різниця між робочою температурою труби та температурою повітря. Наприклад, для систем теплопостачання робоча температура складає близько 70°C, а температура навколишнього повітря – 20°C.

ЯКИЙ ТИП ПРОЄКТУВАННЯ СЛІД ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОГО РОЗШИРЕННЯ? ІСНУЮТЬ ЧОТИРИ ОСНОВНИХ ТЕХНІЧНИХ РІШЕННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕМПЕРАТУРНОГО РОЗШИРЕННЯ.

 • Druck

  1 – НЕРУХОМА (ФІКСУЮЧА) ОПОРА

  Рішення з нерухомою опорою зупиняє будь-який рух та передає навантаження на несучу частину будівлі. Точка «нульового руху» дозволяє визначити розширення та передбачити його характер.

  Дізнатися більше
  Druck

  2 – ОСЬОВИЙ КОНТРОЛЬ

  Осьовий контроль зазвичай використовується з будь-якою технічною системою регулювання. Він допускає контрольовані рухи тільки в одному напрямку та виключає інші напрямки руху.

  Дізнатися більше
  Druck

  3 – РУХОМА ОПОРА

  Рухома опора дозволяє трубі компенсувати мінімальний можливий коефіцієнт опору

  Дізнатися більше
  Druck

  4 – ВІЛЬНЕ ПЕРЕМІЩЕННЯ

  Вільне переміщення працює у тих випадках, коли є переміщення у декількох напрямках. Зазвичай використовується на компенсаційних ділянках.

  Дізнатися більше

ПОРАДИ ПРИ ПРОЄКТУВАННІ ДЛЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО РОЗШИРЕННЯ

 • Розрахуйте довжину розширення в залежності від довжини труби, матеріалу, з якого вона виготовлена та різниці температури
 • Перевірте, чи складає зміщення між віссю труби та верхньою поверхнею профілю більше 4°. Якщо це так, вам знадобиться компенсаційне рішення. Зверніть увагу на те, що вимоги в залежності від області застосування можуть допускати різне зміщення
 • Зробіть вибір між природною та технічною компенсацією, враховуючи розмір простору, який необхідний для кожного рішення.

Технічна література

Технічна література

Ми зібрали всю необхідну інформацію, щоб вам було легше визначити та попередньо прорахувати сейсмостійкі рішення для кріплення обладнання, електрики та вентиляції

Перейти

Поділитись