TE 70-ATC Applications

ATC та AVR

Безпека і висока продуктивність

Ми піклуємося не лише про ефективність, але і про здоров'я працівників, які виконують роботи. Ознайомтеся із системами Hilti ATC та AVR.

ATC (Active Torque Control) – активне управління крутним моментом

Image alt text (optional)

Система АТС

Потужність сучасних інструментів, особливо перфораторів надзвичайно велика. Крутний момент, що розвивається на валу патрона, - значний, та ривок, що передається на руки оператора, може призвести до серйозної травми. А якщо оператор знаходиться на драбині чи незручному положенні, що на будівельному майданчику трапляється часто?

Система АТС миттєво зупиняє двигун в разі виявлення неконтрольованої поведінки інструменту. 

Як тільки інструмент починає вириватись з рук оператора, система миттєво вимикає двигун, одночасно розриває механічний зв’язок двигуна з редуктором за допомогою вузла, який нагадує автомобільне зчеплення. Таким чином, зупинка патрону відбувається за секунду, адже обертання за інерцією важких механічних частин після зупинки двигуна повністю виключене.

Вперше клієнти побачили ATC в дії на перфораторі ТЕ 76-ATC наприкінці 2000 року. Конструкція першого пристрою захисного відключення була досить масивною та додавала інструменту зайвий кілограм ваги, але зі своєю функцією справлялася на відмінно.

Важливим кроком у подальшому розвитку АТС стала поява безщіткового двигуна, що дозволило зробити АТС частиною електронної системи управління електромотором. У результаті ми отримали практично невагому, недорогу та надзвичайно надійну систему безпеки, яка тепер використовується не тільки в перфораторах, але і в інших інструментах.

Image alt text (optional)

AVR (Active Vibration Reduction) – cистема активного поглинання вібрації

Вібрація від інструментів може перетворитись на джерело хронічних захворювань. Поряд з патологіями, спровокованими впливом силікатного та деревного пилу, хвороби, викликані вібрацією, очолюють список професійних недуг. У багатьох країнах це зрозуміли давно, і оператор, що працює з інструментом з підвищеною вібрацією – відбійними молотками, важкими перфораторами, шабельними пилами, не має права займатись даними роботами більше встановленого проміжку часу на день. Ця межа залежить від рівня вібрації, що створює інструмент.

Компанія Hilti не могла залишитись осторонь від турботи про здоров’я будівельників. Багато інструментів мають у своєму позначенні літери AVR - систему активного поглинання вібрації.

Система AVR не лише сповільнює вібрацію, але і дає помітний економічний ефект. По-перше, оператор може довше працювати з інструментом без шкоди для здоров’я, по-друге, сам інструмент менше піддається шкідливому впливу вібрації та служить довше.

Інструменти Hilti, що містять технології ATC, AVR

Поділитись